O.James Manjackal

 

 

 

Ojciec James Manjackal urodził się 18 kwietnia 1946 roku w Cheruvally w Indiach. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 kwietnia 1973 r. w Zgromadzeniu Misjonarzy św. Franciszka Salezego w Indiach. Przez rok pracował na misjach w Visakhapatanam, po czym został profesorem w S.F.S. Seminarium Ettumanoor w Kerala (Indie).

 

Ojciec James głosi rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Podczas swej 28-letniej posługi apostolskiej przeszedł wiele prób i cierpień. Był aresztowany, porwany, bity. W 1989 roku utworzył „Chris Bhavan” – znany ośrodek rekolekcji charyzmatycznych w Kerala, którego był dyrektorem i przełożonym przez 6 lat. Zgromadzenie Misjonarzy św. Franciszka Salezego pozwoliło, aby jego posługa stała się dostępna dla całego Kościoła Powszechnego. Dzięki temu odbył wiele podróży – był w ponad 90 krajach na wszystkich kontynentach, prowadząc rekolekcje i nabożeństwa, a także posługując charyzmatem uzdrowienia.

Wszystkie dzieła ewangelizacji ojca Jamesa, szczególnie wśród muzułmanów, takie jak drukowanie Biblii, książeczek i broszur itp., są wspierane przez wielu ludzi na całym świecie. Wszelka pomoc, którą otrzymuje, zawsze jest przeznaczona na cele ewangelizacyjne.

Ojciec James Manjackal jest autorem wielu książek i artykułów w języku ojczystym, wiele z nich zostało przetłumaczonych na języki europejskie. Jego książka „33 modlitwy charyzmatyczne” została przetłumaczona na wiele języków i jest czytana na całym świecie. W języku polskim można także przeczytać inne książki, m.in. „Oto stoje u drzwi i kołaczę” oraz „Uzdrowienie wewnętrzne – ku nowemu życiu”.

W ostatnim czasie Ojciec posługuje głównie w krajach niemieckojęzycznych, gdyż jak twierdzi one w Europie stoją przed największymi zagrożeniami rozwoju duchowego. Ponadto głosił rekolekcje m.in. w Fatimie, Medjugorie, Lourdes. Wielokrotnie głosił rekolekcje w Polsce, m.in. w Gdańsku, Toruniu, Pile, Białymstoku, Gorzowie Wlk. i innych.

 

 

Więcej na stronie:
www.jmanjackal.net/pol/pol.htm

 

 

Wywiady z ojcem Jamesem : YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Komentarze są wyłączone.